İSKANDİNAV TARZ

Gerçekten de bu 1000 yıl öncesinin Avrupa’nın altını üstüne getiren savaşçı toplumları bugün ortaya çıkardıkları kültür ile oldukça ileri bir düzeyi temsil ediyorlar. Yalın, gösterişsiz, minimal ama bir o kadar da şık ve zamanın ötesinde bir tarz olan İskandinav tarzı, ev dekorasyonunda da sıkça tercih edilir hale geldi. Bu yazımızda İskandinav tarzı ev dekorasyonunun inceliklerini sizler için derledik. Bu ipuçlarından yararlanarak siz de kısıtlı bir bütçeyle bile evinizde İskandinav tarzı dekorasyonun nimetlerinden yararlanabilirsiniz. 

İşe nötr tonlarla başlayabiliriz. Evlerimizde çok fazla tercih edeceğimiz bir stil olmakla birlikte nötr renklerin kullanımı ile iç mekanlarda seveceğimiz, ferah bir görünüm elde edebiliriz.İskandinav tarzı dekorasyonun en önemli özelliklerinden biri, aşırı dikkat çeken, gözü yoran, sivri renkler ve tonlardan uzak durulmasıdır. Açık renkler ve pastel tonlar yardımıyla sakin ve huzurlu bir dekorasyona doğru ilk adımı atabilirsiniz. Gri, bej, beyaz, toprak tonları ve açık renk ahşap tonları seçebileceğiniz renklerin başlıcaları. 

İskandinav tarzı fazla gösterişten ve birbiriyle yarışan parçalardan oluşan kombinasyonlardan oldukça uzaktır. Sade ve doğal bir görünüm elde edebiliriz bu stilde. Yapacağınız dekorasyonun sonucunda ortaya çıkan mekânlar sanki doğanın bir parçasıymış gibi akıcı ve birbiriyle uyumlu görünmeli.